Amazon.com zatrudnia pracowników w Polsce

Amazon.com

Największa firma wysyłkowa Amazon kontynuuje ekspansję na polskim rynku. Ten niekwestionowany gigant w branży sprzedaży internetowej otworzy do 2015 roku trzy olbrzymie centra logistyczne w Polsce. Dwa centra logistyczne, których otwarcie nastąpiło 28 października 2014 roku, zlokalizowane są niedaleko Wrocławia, w Bielanach Wrocławskich, w gminie Kobierzyce. Natomiast trzecie centrum logistyczne powstało w Sadach w okolicy Poznania, w gminie Tarnowo Podgórne. Każde z trzech centrów logistycznych Amazon zajmuje powierzchnię ok. 95 000 m2.

W wyniku tych olbrzymich inwestycji Amazon zamierza łącznie zatrudnić w Polsce ok 6 tys. stałych pracowników, jak również ok 9 tys. pracowników tymczasowych zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Rekrutacja trwa cały czas. Poszukiwani są: managerowie, analitycy biznesowi, osoby do działu kadr, logistycznego i IT.

W ogłoszeniach o pracę czytamy ” Oferujemy stanowiska w wielu obszarach, począwszy od pracowników produkcyjnych (przyjęcie towaru, magazynowanie,  pakowanie) aż po stanowiska liderów zespołu oraz pozycje menedżerskie „.

Polskie centra logistyczne zostaną włączone do europejskiej sieci Amazon. Będą służyły zamówieniom z Amazon.de, a docelowo będą obsługiwać klientów Amazon z całej Europy. Jak informują przedstawiciele firmy, kluczowym powodem decyzji o otwarciu nowych centrów, oprócz dostępu do bazy zatrudnienia, była lokalizacja Polski w środkowej Europie oraz bliskie połączenia kraju z głównymi rynkami zbytu.

Amazon to największa sieć sprzedaży wysyłkowej – początkowo za jej pośrednictwem można było kupić njedynie książki, lecz obecnie oferuje również muzykę, filmy, odzież, biżuterię, oprogramowanie komputerowe jak i wiele innych przedmiotów. Zakupy na Amazon cechują się wysokim stopniem bezpieczeństwa i ze względu na skalę prowadzenia działalności bardzo konkurencyjnymi cenami.

Jak przedstawiają się zarobki w Amazon
Na magazynie pracownik może zarobić 12,5 złotych brutto za godzinę pracy, natomiast w Poznaniu 13 zł/h. A więc miesięcznie można zarobić 2100 – 2200 zł brutto.

Osoby zatrudnione w magazynie pracują 4 dni w tygodniu. Pracownicy mogą liczyć na atrakcyjne pakiety socjalne np: obiad za złotówkę, czy darmowy dojazd do miejsca pracy.Każdy z pracowników ma trzy przerwy w ciągu dnia pracy. Dwie 15-minutowe oraz jedną półgodzinną przeznaczoną przede wszystkim na obiad. W systemie dwuzmianowym pierwsza startuje o godz. 6-6.30. rano i 18-18.30. Każda zmiana trwa 10,5 godziny.