Bezrobocie Lipiec 2015 – 10.1%

Bezrobocie Lipiec 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezrobocie Lipiec 2015

Po raz kolejny w tym roku spada stopa bezrobocia. Na koniec Lipca 2015 r. Wyniosła ona 10.1% co daje spadek o 0.2% w stosunku do Czerwca, gdzie kształtowała się ona na poziomie 10.3%.

Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy ponad 117 tys. ofert pracy. Padł tutaj rekord, jako że takiego wyniku nie było od początku prowadzenia przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej tego typu statystyk, czyli od 2001 roku.

„W urzędach pracy na koniec lipca zarejestrowanych było 1 587 tys. osób – wynika z szacunków resortu pracy” – poinformowało ministerstwo. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział:  „To najlepszy wynik od 7 lat. W ciągu miesiąca liczba bezrobotnych spadła o ponad 35,1 tys. i był to najsilniejszy spadek na przestrzeni ostatnich 5 lat”

Sytuacja poprawiła się we wszystkich regionach kraju, a najbardziej w Wielkopolsce, na Śląsku i Dolnym Śląsku.

Według oceny Władysława Kosiniak-Kamysza na koniec Sierpnia 2015 roku stopa bezrobocia powinna już być jednocyfrowa. „Wszystko wskazuje, że w sierpniu, tak jak zapowiadaliśmy, osiągniemy jednocyfrowe bezrobocie w Polsce” – powiedział szef resortu pracy podczas spotkania w Krakowie.  Jednocześnie ma on nadzieję, że w związku ze wskaźnikami wzrostu gospodarczego na poziomie 3.5%, jednocyfrowa stopa bezrobocia  utrzyma się do końca roku.

[seopilot_build_links count=false orientation=”h”]