Goldman Sachs poszukuje w Warszawie pracownika do zwolnień w Londynie

Goldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, z główną siedzibą na Manhattanie w Nowym Yorku w zwiazku z Brexitem planuje zwolnienia. Oficjalnie nie stwierdzono, że mają  one mieć miejsce w Londynie, ale mają one dotyczyć Goldman Sachs International, a właśnie w stolicy Wielkiej Brytanii jest zatrudninych najwięcej pracowników tego departamentu.

W związku z planowanymi zwolnieniami, Goldman poszukuje do biura zarządzania kapitałem ludzkim w Warszawie osoby, która byłaby odpowiedzialna za przeprowadzenie tego procesu. Poszukiwana osoba miałaby być ” Analitykiem relacji pracowniczych ” i pracować nad wszystkimi aspektami procesu zwolnień.

Międzynarodowy oddział banku z siedzibą w Londynie zatrudnia w tej chwili więcej pracowników, niż kiedykolwiek w historii swego istnienia. Ma to sie jednak zmienić w wyniku Brexit-u i doprowadzić do przymusowych zwolnień w całej Europie.

Najwyraźniej zwolnienia zostaną przeprowadzone mimo zapowiedzi prezesa banku Lloyda Blankfeina, który stwierdził w czerwcu, że „Goldman jest gotowy do współpracy z UK„.

Jednocześnie biuro w Warszawie, założone w 2011 roku ma się cały czas rozwijać i w ciągu najbliższych trzech lat przyjmować kolejnych pracowników.

Goldman Sachs, założony w 1869 roku, dzisiaj wart jest 73 mld dolarów oraz zatrudnia ponad 36 tysięcy osób.

 

Źródło: Business Insider Polska